Komentár- Kto je ovca a kto vlk?

Autor: Barbora Janáková | 31.3.2011 o 18:29 | (upravené 1.4.2011 o 12:11) Karma článku: 0,43 | Prečítané:  248x

Kde bolo tam bolo, v našom malom Slovensku ako už je zvykom, sa kauzy točia stále dookola, a problémy, zväčša o veľkosti orechovej škrupinky sa nafukujú do vzducholodných rozmerov. Inak to nie je ani s kauzou neprávom zbitej, štátom nepochopenej a národnostne utláčanej bývalej študentky, v dnešnej dobe verejne známej matky dvoch detí, Hedvigy Malinovej.

Po piatich rokoch a mnohých článkoch napísaných na túto tému však nikto, a tobôž nie obyčajný čitateľ bežného rázu, nevie, kto je v tejto kauze ovca a kto vlk. Na povrch sa povyťahovali všetky nechutnosti, verejné urážky samozrejme nesmeli chýbať , a tak pravda stále uniká. Z Hedvigy sa medzičasom stala matka dvoch detí, zmenila vizáž z naivnej blondíny maďarského pôvodu na distingvovanú hnedovlásku s uhladeným vystupovaním. Keby Hedviga študovala napríklad na Vysokej škole výtvarných umení, pokreslená blúzka a mediálna ťahanica by skôr pripomínali umelecký performance .

Čo vedie exministra Kaliňáka nazývať Hedvigu klamárkou? Nekonečné prieťahy v konaní a zmena v správaní štátnej moci v ľuďoch vyvoláva zmätok a nedôveru. Je lepšie veriť zbitej dievčine maďarského pôvodu, alebo podporovať svoj štát a niekoho, kto o sebe hovorí, že je hlasom ľudu? Za päť rokov sa v tejto kauze nič nezmenilo, horúce hlavy majú obe strany a pravda stále, žiaľbohu aj pre zvedavých čitateľov a nedočkavé média, ostáva skrytá niekde pod povrchom tohto všetkého. Alebo by sa objasnením tejto kauzy vyjasnili strašnejšie a ťažko pochopiteľné pravdy? Môžeme preto iba dúfať, že jedného dňa všetko vyjde navonok a my sa dozvieme, čo sa v skutočnosti stalo, a komu v neposlednom rade môžeme veriť. Hedviga avšak nezaháľa a snaží sa o svojej pravde presvedčiť aj knižných čitateľov. A kto vie? Možno jej popularita natoľko stúpne do hlavy, že za dva roky bude kandidovať za prezidentku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?